یک دستگاه گنج یاب حرفه ای چه ویژگی‌های دارد

دستگاه گنج یاب از قدیم وسیله ای اسرار آمیز بشمار می رفته است. انسانهای زیادی عمر خود را صرف پیدا کردن گنج، سکه، اشیا عتیقه و ارزشمند قدیمی کردند. نام گنج و اشیا قدیمی انسان را به یاد بناهای متروکه و وحشت انگیز می اندازد. اگر چه در گذشته این باور وجود داشت که دستگاه گنج یاب یک وسیله افسانه ای و غیر واقعی است و تنها آنرا در فیلمها و کتابهای تخیلی می توان مشاهده نمود. لیکن امروزه این افسانه ها به واقعیت پیوسته است. امروزه دستگاه گنج یاب حقیقی و با قابلیتهای پیشرفته و امکان گنج یابی دقیق براستی وجود دارد. انواع مختلف فلزیاب با قابلیت تشخیص فلزات و تفکیک آنها و امکان نمایش تصاویر در صفحه نمایش، رویایی گنج یابی را به واقعیت تبدیل کرده است. نکته قابل ذکر این است که گنج یاب و طلا یاب در واقع همان دستگاه فلزیاب بوده که امکان تشخیص و تفکیک فلزات را دارد. با توجه به نوع کاربری گنج یاب و طلایاب، دستگاه فلزیاب مورد استفاده باید از تکنولوژی پیشرفته در ارسال و دریافت میدانهای مغناطیسی برخوردار باشد. همچنین توانایی تشخیص فرکانسهای ارسالی از سوی اشیا فلزی را داشته باشد. این قابلیت به تشخیص نوع فلز یافت شده کمک زیادی می نماید. با توجه به اینکه هر فلز در مواقع قرار گرفتن در القا مغناطیسی فرکانس خاصی از خود ارسال می کند، بنابراین توانایی تشخیص و تفکیک آنها جهت تعیین نوع فلز شایان اهمیت است. دستگاه گنج یاب دارای مانیتور جهت نمایش تصاویر فلزات مورد کاوش است. نحوه کار بدین صورت است که تصاویر فلزات بصورت دو بعدی و یا شبیه سازی سه بعدی در صفحه نمایش نشان داده می شوند.

دستگاه گنج یاب حرفه ای IMAGER SCORPION 7000
دستگاه گنج یاب حرفه ای IMAGER SCORPION 7000

ویژگیهای دستگاه گنج یاب حرفه ای

ویژگیهای دستگاه گنج یاب حرفه ای با عملکرد دستگاه مرتبط است. یک دستگاه گنج یاب حرفه ای باید دارای توانایی تشخیص فلزات بطور دقیق باشد. برای این منظور تکنولوژي تولید و دریافت فرکانس در دستگاه باید به اندازه کافی قوی باشد تا توانایی تشخیص فلزات را داشته باشد. همچنین قدرت فرکانسهای ارسالی در عمق کاوش موثر است، از اینرو فرکانسهای قدرتمند موجب افزایش عمق کاوش که لازمه گنج یابی است می گردد.

در مرحله بعد دستگاه باید دارای قابلیتهای تشخیص دقیق انواع فلزات کشف شده باشد. با توجه به اینکه اکثر فلزات در عمق زیاد وجود دارند، لذا دقت و عملکرد ضعیف در این مرحله می تواند به اتلاف وقت و انرژی زیادی منجر شود. چه بسا با تشخیص اشتباه دستگاه، کل عملکرد دستگاه گنج یاب زیر سوال می رود.

عامل مهم دیگر در انتخاب دستگاه گنج یاب حرفه ای امکان جستجو در انواع شرایط آب و هوایی مانند هوای بارانی، آفتابی، گرم و سرد است. با توجه به روند طولانی مدت جستجوی طلا و گنج و سکه، دستگاه طلایاب باید امکان کارکردن در شرایط مختلف و متغیر آب و هوایی را داشته باشد.

در نهایت میزان نفوذ فرکانس دستگاه گنج یاب باید زیاد باشد. در برخی انواع پرقدرت تا ۴۰ متر عمق و بیشتر امکان کاوش محل وجود دارد. از طرفی قابلیت فلزیابی در انواع زمین مانند شوره زار، سنگلاخ، مواد معدنی، خیس و مرطوب و یا محیطهای بسته مانند زیر زمین و سرداب از جمله ویژگیهای دستگاه گنج یاب حرفه ای بشمار می رود.

در صورت نیاز به مشاوره و اطلاعات بیشتر در خصوص دستگاه های فلزیاب، طلایاب، گنج یاب با شرکت فلزیاب تیوا تماس حاصل فرمایید.

09126931900

09123930991

عنوان محتوا
تاریخ بررسی
خلاصه محتوا
دستگاه گنج یاب یا طلا یاب نوعی دستگاه فلزیاب پیشرفته و با امکانات متعدد جهت تشخیص محل و نوع فلزات است. یک گنج یاب حرفه ای باید در تعیین محل دقیق فلزات، نوع آنها و نمایش تصاویر توانا بوده و از دقت بالایی برخوردار باشد. تولید فرکانسهای قدرتمند، عمق نفوذ زیاد و توانایی کاوش در انواع زمین و شرایط آب و هوایی از دیگر خصوصیات گنج یاب حرفه ای است.
امتیاز
51star1star1star1star1star

دستگاه‌های فلزیاب

Call Now Button09126931900